Villemontoire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villemontoire
Komunë
noform
Pamje nga Villemontoire
Vendndodhja
Villemontoire is located in Franca
Villemontoire
Villemontoire
49°17′57″V 3°19′58″L / 49.299166666667°V 3.3327777777778°L / 49.299166666667; 3.3327777777778Koordinatat: 49°17′57″V 3°19′58″L / 49.299166666667°V 3.3327777777778°L / 49.299166666667; 3.3327777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.65 km2
Popullsia 197 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02804


Villemontoire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villemontoire ka një popullsi prej 197 banorë dhe sipërfaqe 7.65 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villemontoire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale