Villy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villy
Komunë
noform
Pamje nga Villy
Stema_figura
Vendndodhja
Villy is located in Franca
Villy
Villy
49°35′37″V 5°13′33″L / 49.593611111111°V 5.2258333333333°L / 49.593611111111; 5.2258333333333Koordinatat: 49°35′37″V 5°13′33″L / 49.593611111111°V 5.2258333333333°L / 49.593611111111; 5.2258333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.78 km2
Popullsia 196 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08370
INSEE 08485


Villy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Villy ka një popullsi prej 196 banorë dhe sipërfaqe 7.78 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villy (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale