Vimpeli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vimpeli
Vimpelin kunta
Komunë
noform
Municipal office
Stema_figura
Vendndodhja
Vimpeli is located in Finlanda
Vimpeli
Vimpeli
Vendndodhja e Vimpeli në Finlandë

Koordinatat: 63°9.7′V 23°49′L / 63.1617°V 23.817°L / 63.1617; 23.817

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Jugore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Juhani Laasanen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1866
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.vimpeli.fi

Vimpeli (finlandisht: Vimpelin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincënFinlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]