Vinh Long

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Vinh Long
Cityscape of Vinh Long.jpg
Population
 • Total147'039
WebsiteFaqja zyrtare

Vinh Long (Nha Trang) është kryeqyteti i provincës së Vinh Long, rajoni e Mekong Delta, Vietnami. Ky qytet ka mbi 147.039 banorë në një sipërfaqe prej 48km² dhe kështu është qyteti më i madh në Vinh Long. Aeroporti Can Tho: (vietnamsht: Sân bay Can Tho) është aeroporti ndërkombëtar i qytetit vietnamez Vinh Long.