Vireux-Wallerand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vireux-Wallerand
Komunë
noform
Pamje nga Vireux-Wallerand
Stema_figura
Vendndodhja
Vireux-Wallerand is located in Franca
Vireux-Wallerand
Vireux-Wallerand
50°05′02″V 4°43′48″L / 50.083888888889°V 4.73°L / 50.083888888889; 4.73Koordinatat: 50°05′02″V 4°43′48″L / 50.083888888889°V 4.73°L / 50.083888888889; 4.73
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.07 km2
Popullsia 2013 banorë
Dendësia 96 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08320
INSEE 08487


Vireux-Wallerand është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vireux-Wallerand ka një popullsi prej 2013 banorë dhe sipërfaqe 21.07 km², me një dendësi prej 96 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vireux-Wallerand – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale