Visar Arifaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Visar Airfaj ka lindur më 4 qershor 1987 në Prishtinë është piktor, politkan, kryetar lenxhendar [1] i Partisë së Fortë i cili ka kandiduar ne Zgjedhjet lokale te viti 2013 për kryetar të Komunes se Prishtinës dhe më vonë ne Zgjedhjet e pergjithshme të vitit 2014 në Kosovë me Partinë e tij e cila njihet me ideologji satire nje zhandër komedisë dhe literatures ku paraqite gjendja e rënde me anë të humorit ironik,Visari me profesion ështe dizjaner ku ka studiuar në Fakulltetin e Arteve në Universitetin e Prishtinës dhe pa ashtu qe nga dhjetori i vitit 2013 ushtron poziten keshillëtarit komunal në Komunën e Prishtinës pasi fitoi 1,334(1,56%) të votave në Zgjedhjet lokale te vitiT 2013[2] dhe një-herit është i vetë shpallur miliarder pasi pasuria qe ai ka deklarua kap shifrë 1,7 miliardë euro[3] ai ka deklaruar se piktura e tij e pare te cilen e kishte berë deri sa ishte ne shkollen fillore vlen 1 miliardë euro po ashtu Arifaj është i njohur me shumë thenije qesharake dhe ironike qe tregojnë realitetin në Kosovë.

Visar Arifaj
Kryetar i Lexhandar i Partis së Fortë
21 qershor 2013
Paraardhësi: ska ?
Këshilltar Komunal i Kuvendit të Komunës së Prishtinës
22 dhjetor 2013 – Vazhdon
Të dhënat personale
Lindi më: (1987-06-04) 4 Qershor, 1987 (34 vjeç)
Lindi në: Prishtinë,Kosovë
Kombësia: Shqiptar
Profesioni: Politikan,Piktorë,Kryetar legjendar
Partia politike: Partia e Fortë
Feja: Ateist[4]

Fëmijeria dhe edukimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Partia e Fortë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kandidatura për kryetar të Prishtinës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

==Thëniet e famshme== Problemi nuk eshte se 40% jan te papun por se 60% duhet ende te punojn

Jeta private[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Visar Arifaj është i deklaruar Ateist[4] dhe hobi i tij është të meditojë gjatë mbjethjeve të çorapeve[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b http://botasot.info/zgjedhjet-2013/249382/ja-biografia-e-kryetarit-lexhendar-i-pelqen-te-meditoje-gjate-mbathjes-se-corapeve/
  2. ^ "Kopje e arkivuar" (PDF). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 28 dhjetor 2013. Marrë më 13 nëntor 2014. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Kopje e arkivuar" (PDF). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 19 prill 2014. Marrë më 13 nëntor 2014. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ a b https://www.facebook.com/visar.arifaj?fref=ts

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]