Visar Bekaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Visar Bekaj
Të dhënat personale
Data e lindjes24 maj 1997
Vendi i lindjesPristina, Serbia dhe Mali i Zi
Gjatësia1.90 m (6 ft 3 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Prishtina
Numri12
Karriera në rini
2003–2013KF Ramiz Sadiku
2013–2015KF Prishtina
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–KF Prishtina67(0)
Ekipi kombëtar
2013Shqipëria U173(0)
2017–Kosova U218(0)
2015–Kosova1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Visar Bekaj (lindi më 24 maj 1997) është futbollistë kosovarë i cili luan për klubin KF Prishtina dhe për kombëtaren kosovare.

Më 13 nëntor 2015. Bekaj bëri debutimin e tij me Kosovën në një ndeshje miqësore kundër Shqipërisë pasi erdhi në lojë në minutën e 89-të duke zëvendësuar Samir Ujkanin.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Miqësorja vëllazërore në barazim 2-2, Prishtina e tëra në festë". TeleSport. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)