Visar Peja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Visar Peja I lindur Në Gjakovë Më 03.07.1974 Këngëtar i mirënjohur nga Kosova. Karriera e tij filloi që në moshën 22 vjeçe ai po ashtu këndon me babain e tij Ismet Peja Ai poashtu i bë i njohur prej këngës 'E din ti' e cila u xhirua në Prishtinë Në vitin 2003 Ajo këngë është hy nëpër toplista siq janë,'Top Rtk' Tek Erleta Hoti në vitin 2003 pati vend e 6 me këtë kënga ndërsa në Top 21 udhehequr nga Edita Tahiraj zuri vendin e dyte Visari ka vetem dy albume të ashtuquajtuara 'Gjum gjumin nuk e kam' dhe Me duetin me Ismet Pejën Ai ka bërë 9 videoklipe

  • E din ti (2004)
  • Vetem Kujtime (2003)
  • Gjumin nuk e kam (2004)
  • Pes pare si jap (2006)