Viti i brishtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Viti i brishtë është viti në të cilin muaji Shkurt i ka 29 ditë. Kjo dukuri paraqitet çdo katër vite. Momentalisht viti i fundit i brishtë është viti 2004. Viti tjetër i brishtë është 2008, pastaj 2012 e kështu me radhë. Domethënë vitet e brishta janë shumëfisha të numrit 4.


Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]