Vizbegu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vizbeg
Визбегово
Lagje
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Butel

Vizbeg, (maqedonisht: Визбегово/Vizbegovo) ёshtё lagje nё komunën e Butelit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 lagja kishte 2,817 banorë nga të cilët 2,069 ishin Shqiptarë, 650 Maqedonas, 16 Rome, 14 Boshnjake, 5 Vleh, 3 Turq, 46 Serb dhe 14 tjetër.