Vogar (komunë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vogar
Sveitarfélagið Vogar
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Gadishulli Jugor
Provinca Zona Jugperëndimore
Udhëheqës Ásgeir Eiríksson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 165 km2
Popullsia 1,127 banorë
Dendësia 6.83 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 190


Vogar (islandisht: Sveitarfélagið Vogar), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Gadishulli Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]