Voharies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Voharies
Komunë
noform
Pamje nga Voharies
Vendndodhja
Voharies is located in Franca
Voharies
Voharies
49°47′18″V 3°47′41″L / 49.788333333333°V 3.7947222222222°L / 49.788333333333; 3.7947222222222Koordinatat: 49°47′18″V 3°47′41″L / 49.788333333333°V 3.7947222222222°L / 49.788333333333; 3.7947222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.32 km2
Popullsia 70 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02823


Voharies është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Voharies ka një popullsi prej 70 banorë dhe sipërfaqe 3.32 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Voharies – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale