Voilà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"Voilà"
Këngë nga Barbara Pravi
Publikimi 6 nëntor 2020
Zhanri Pop[1]
Gjatësia 3:00
Producer Barbara Pravi, Elodie Filleul, Jérémie Arcache

Flag of France.svg "Voilà"
Festivali Evropian i Këngës 2021
Shteti Franca
Performues Barbara Pravi
Gjuha Frëngjisht
Kompozitorë Barbara Pravi, Iggit, Lili Poe
Performanca e Finales
Vendi në Finale E 2-ta
Pikët në Finale 499
Paraqitjet tjera
◄ The Best in Me (2020)   

"Voilà" është një këngë nga këngëtarja franceze Barbara Pravi. Ajo u publikua për shkarkim digjital dhe për platformat streaming mëë 6 nëntor 2020 dhe është e bashkë-kompozuar nga Barbara Pravi, Igit dhe Lili Poe.[2] Kënga e ka përfaqësuar Francën në Festivalin Evropian të Këngës 2021Roterdam, Holandë, pasi fitoi garën para-përzgjedhëse Eurovision France, c'est vous qui décidez!.[3]

Historia e publikimit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rajoni Data Formati Etiketa Ref.
Të ndryshme 6 nëntor 2020 Shkarkim digjital, transmetim Capitol Music France [4]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Barbara Pravi ‎– Voilà". discogs.org (në anglisht). Discogs. Arkivuar nga origjinali më 31 janar 2021. Marrë më 31 janar 2021.
  2. ^ Randanne, Fabien (31 janar 2021). "Eurovision 2021: Qui est Barbara Pravi, la représentante de la France ?". 20minutes.fr (në frëngjisht). 20 Minutes. Arkivuar nga origjinali më 2021-01-31. Marrë më 31 janar 2021.
  3. ^ "France decided: Barbara Pravi to Eurovision 2021!". eurovision.tv (në anglisht). EBU. 30 janar 2021. Arkivuar nga origjinali më 2021-01-31. Marrë më 30 janar 2021.
  4. ^ "Voilà - Single". music.apple.com (në anglisht). Apple Music. Arkivuar nga origjinali më 31 janar 2021. Marrë më 31 janar 2021.
Parardhësi 
Tom Leeb
me "The Best in Me"
 Franca në Festivalin Evropian të Këngës 
2021
Pasardhësi 
E panjohur