Vojniku (Sul)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vojnik
Προδρομίου
Fshat
Vendndodhja
Vojnik is located in Greqia
Vojnik
Vojnik
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 25′ 36″ Veri

20° 32′ 36″ Lindje

Popullsia 421 banorë

Vojnik (greqisht: Προδρομίου/Prodhromíon) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Βοϊνίκον/Voïníkon.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]