Jump to content

Vopnafjördur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Vopnafjörður)
Vopnafjördur
Vopnafjarðarhreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej695
{{{postal_code_type}}}
690


Vopnafjörður (islandisht: Vopnafjarðarhreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]