Vopnafjördur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vopnafjörður
Vopnafjarðarhreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Lindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Ólafur Áki Ragnarsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,903 km2
Popullsia 695 banorë
Dendësia 0.37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 690


Vopnafjörður (islandisht: Vopnafjarðarhreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]