Vuçaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°21′05″V 20°29′29″L / 42.3514°V 20.4914°L / 42.3514; 20.4914

Vuçak
Nënkalajë
Fshat
Vendndodhja
Vuçak is located in Kosova
Vuçak
Vuçak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 14″ Veri

20° 49′ 14″ Lindje

Vuçak është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Nënkalajë.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]