Wikipedia:Artikuj të mirë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga WP:AM)
Shko te: navigacion, kërko
Artikuj të mirë


Shkurtesa [+]
WP:AM

Artikujt e mirë (shk. AM) janë artikuj të cilët janë vlerësuar dhe përzgjedhur si të tillë nga shumë redaktues, pasi plotësojnë kriteret bazë, por që ende nuk i plotësojnë, ose nuk kanë për t'i plotësuar kurrë, kushtet për t'u cilësuar artikuj të përkryer. Këto artikuj ndodhen në një formë mjaft të mirë.

Për të kandiduar një artikull shikoni këtu. Deri tani, Wikipedia shqip përmban 15 artikuj të mirë (0.02%) nga gjithsej 64.991 artikuj.

Albanian GA.svg


Artikuj të mirë të zgjedhur[redakto tekstin burimor]

Gjeografi
Histori
Jetëshkrime
Shkencë
Të tjera

Shkurtime[redakto tekstin burimor]

Shih dhe këtë[redakto tekstin burimor]