Wagner Lopes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wagner Lopes
Të dhënat personale
Emri i plotëWagner Lopes
Data e lindjes (1969-01-29) 29 Janar, 1969 (52 vjeç)
Vendi i lindjesFranca, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985–1987São Paulo
1987–1990Nissan Motors
1990–1994Kashiwa Reysol
1995–1996Honda
1997–1998Bellmare Hiratsuka
1999–2000Nagoya Grampus Eight
2001FC Tokyo
2001–2002Avispa Fukuoka
Ekipi kombëtar
1997–1999Japonia20(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Wagner Lopes (lindur më 29 janar 1969) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 20 ndeshje dhe ka shënuar 5 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 6 3
1998 7 0
1999 7 2
Gjithsej 20 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]