Warnécourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Warnécourt
Komunë
noform
Pamje nga Warnécourt
Vendndodhja
Warnécourt is located in Franca
Warnécourt
Warnécourt
49°43′58″V 4°39′00″L / 49.732777777778°V 4.65°L / 49.732777777778; 4.65Koordinatat: 49°43′58″V 4°39′00″L / 49.732777777778°V 4.65°L / 49.732777777778; 4.65
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.36 km2
Lartësia 170 m (m.n.d.)
Popullsia 367 banorë
Dendësia 68 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08498


Warnécourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Warnécourt ka një popullsi prej 367 banorë dhe sipërfaqe 5.36 km², me një dendësi prej 68 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Warnécourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale