Wassigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wassigny
Komunë
noform
Pamje nga Wassigny
Stema_figura
Vendndodhja
Wassigny is located in Franca
Wassigny
Wassigny
50°00′47″V 3°36′00″L / 50.013055555556°V 3.6°L / 50.013055555556; 3.6Koordinatat: 50°00′47″V 3°36′00″L / 50.013055555556°V 3.6°L / 50.013055555556; 3.6
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.79 km2
Popullsia 966 banorë
Dendësia 142 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02630
INSEE 02830


Wassigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Wassigny ka një popullsi prej 966 banorë dhe sipërfaqe 6.79 km², me një dendësi prej 142 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Wassigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale