Waveland, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Waveland, Indiana
Anglisht : Waveland, Indiana
qytet
noform
Vendndodhja
Waveland, Indiana is located in SHBA
Waveland, Indiana
Waveland, Indiana

Koordinatat: 39°52′42″V 87°2′35″P / 39.87833°V 87.04306°P / 39.87833; -87.04306

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Montgomery
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.83 km2
 •  tokësore 0.83 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 236 m (m.n.d.)
Popullsia 420 banorë (2010)
Dendësia 506.8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47989
Prefiksi 765
Koordinatat 39° 52′ 42″ Veri

87° 2′ 35″ Perëndim

Waveland, Indiana (Waveland, Indiana) është një qytet në qarkun Montgomeryshtetit federal Indiana, SHBA. Në Waveland, Indiana jetojnë 420 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 506.8 banor/km2 (1312.5 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.83 km2 (0.32 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 236 m (774 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Waveland, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale