Westerveld

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Westerveld (kthjellim).


Westerveld
—  komuna  —
stema_figuraWesterveld.gif
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Drenthe – stema Drenthe
Kryeqëndra Havelte
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°46′00″V 6°13′59″L / 52.7667°V 6.233°L / 52.7667; 6.233 (Westerveld)Koordinatat: 52°46′00″V 6°13′59″L / 52.7667°V 6.233°L / 52.7667; 6.233 (Westerveld)
Sipërfaqja 282,75 km2
Popullsia 19.323 banorë 2011
Dendësia 68,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0521, 0561
Kodi Postar 7970-7999, 8350-8354, 8380-8387, 8437-8439
Kodi statistikor 1701
Havelte is located in Hollandë
Havelte
Havelte
Westerveld – harta_foto
www.gemeentewesterveld.nl

Westerveld është një qytet dhe komunë në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 282.75 km² dhe popullsi 19323 banorë[1]. Havelte është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Drenthe