Westland (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Westland (kthjellim).


Westland
—  komuna  —
stema_figuraWestland municipality flag.svg
Pamje nga Westland (Holandë)

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Naaldwijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°00′V 4°10′L / 52°V 4.17°L / 52; 4.17 (Westland)Koordinatat: 52°00′V 4°10′L / 52°V 4.17°L / 52; 4.17 (Westland)
Sipërfaqja 90,59 km2
Popullsia 99.744 banorë 2010
Dendësia 1.101,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0174
Kodi Postar 2291, 2292, 2671 - 2694
Kodi statistikor 1783
Vendndodhja
Naaldwijk is located in Hollandë
Naaldwijk
Naaldwijk
Westland – harta_foto
www.gemeentewestland.nl

Westland është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 90.59 km² dhe popullsi 99744 banorë[1]. Naaldwijk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]