When Love Takes Over

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"When Love Takes Over"
Këngë nga David Guetta featuring Kelly Rowland
nga albumi One Love
Publikimi 21 Prill 2009 (2009-04-21)
Formati CD single, digital download, 12"
Regjistrimi 2008–09
Gum Prod Studios
(Paris, France)
Zhanri Dance, disco, trance, synthpop
Gjatësia 3:10
Cilësia Virgin, EMI
Tekstshkrues Miriam Nervo, Olivia Nervo, Kelly Rowland, David Guetta, Frédéric Riesterer
Producer David Guetta, Frédéric Riesterer

David Guetta singles kronologjia e këngëve
"Everytime We Touch"
(2009)
"When Love Takes Over"
(2009)
"Sexy Bitch"
(2009)
Kelly Rowland kronologjia e këngëve
"Breathe Gentle"
(2009)
"When Love Takes Over"
(2009)
"Everywhere You Go"
(2010)

When Love Takes Over është një këngë Dance nga DJ-i francez David Guetta nga albumi i tij i katërt One Love. Kënga është e bërë në bashkëpunim me vokalisten Kelly Rowland e cila ka shkruar tekstin me The Nerwo Twins.

Lista e këngëve dhe formatet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

CD single
(Released 2002)

  1. "Give Me Something (Fonkyfunk Mix)" 7:32
  2. "Give Me Something (Extended Original Mix)" 7:29
  3. "It's Allright (Bob Sinclar Remix)" 6:31
  4. "It's Allright (Extended Original Mix)" 5:45
  5. "Give Me Something (Radio Edit)" 3:15

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]