Wichita County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Wichita County (Texas)
Harta e Wichita County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1858
Zyra qendrore Wichita Falls
Sipërfaqja 1.639 km² km²
Popullsia 131.664 (2000)
Dendësia 81 km² ban/km²


Wichita County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]