Wikipedia:Administratorë/Revokime/Uni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vista-file-manager.png Kjo faqe është një arkiv e diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.

Uni

Ky diskutim është mbyllur, rezultati ishte Symbol support vote.svg PËR

Uni (diskutim · kontribute))

 • Asgje personale, gjithçka profesionale.

Arsyet::

 1. Reagime të pa matura dhe të shpejta me përmbajtje negative.
 2. Editime në diskutime të ndryshme duke mos paraqitur identitetin me qëllim që përmbajtja të i mveshet përdoruesit para postues.
 3. Fshierje të përmbajtjeve me qëllim të fshehjes së tyre, dhe me qëllim të përshtatjes së tyre për interesa te tija.
 4. Përçarje mes administruesve dhe përdoruesve duke i paraqitur ata që jan jasht Shqipërisë si jo shqipëtarë.
 5. Mos bashkpunim në zbutjen e konfliktit, por gjithmon me tendencë nënçmimi dhe me tendecë që fjala e fundit të jet e tija.

Me respekt dhe pa anim personal.

P.S. Për këtë përmbajtje është i njohtuar Burokrati përmes emailit personal privat, pra kushdo që e gris të e dijë. (Puntori 9 shtator 2006 17:10 (UTC))

PS: Cfare te dije? Do ja rrush lart e posht apo cfare?

Kërkesa është bërë tek Wikipedia:Kuvendi, teksti është zhvendosur këtu nga Përdoruesi:Dori.

Votimi

 1. Symbol support vote.svg PËR Dori | Diskuto 9 shtator 2006 17:33 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg PËR Puntori | (Puntori 9 shtator 2006 17:50 (UTC))
 3. Symbol support vote.svg PËR --Ko.S. diskuto°) 9 shtator 2006 20:27 (UTC)
 4. Symbol support vote.svg PËR --bet_0 10 shtator 2006 09:06 (UTC)
 5. Symbol support vote.svg PËR --Hipi Zhdripi 10 shtator 2006 13:12 (UTC)
 6. Symbol support vote.svg PËR ---Mig 13 shtator 2006 09:16 (UTC)

Reagime

Më vjen keq që Uni sillet kështu se ka dhënë kontribute të mira, por ka treguar që ka abuzuar privilegjet e administruesit pasi bën dhe thirje për luftë që s'kanë të bëjnë fare me projektin. Dori | Diskuto 9 shtator 2006 17:31 (UTC)

 :Hiq tekstin e pa bazuar ne fakte.vTe paralajmeroj te mos shpifesh.

Ti Dori bie ne kundershtim me theniet e tua, sepse Uni nuk ka se si te marre pjese ne diskutim, perderisa ti e ke bllokuar. Mund te them se je kontradiktor dhe jo i afte per te shkruar artikuj enciklopedike me vlera per lexuesit mbare shqiptare. Artikujt e tua deri me sot nuk kane pasur te bejne fare me enciklopedine, por vetem me perkthime te faqeve angleze, qe lidhen kryesisht me administrimin (bllokimin dhe cbllokimin e perdoruesve). Je mbajtes i titullit byrokrat, qe kurre nuk na e ke shpjeguar se kush ta ka dhene. Pervec kesaj shefi yt, 18-vjecari Jon Harald Søby nuk ka aspak te drejte ti akordoj nje bashkemoshatari me banim ne Kanada, (Dori ka pohuar hapur se nuk eshte krenar per origjinen e tij, por per ato qe shkruan... shiko ketu) te drejten absolute per mbikqyrjen e ketij projekti me shume vlera domethenese per te ardhmen. Meqenese Dori pretendon te jete nga Tirana (?), atehere pse nuk shkruan artikuj qe lidhen me qytetet e Shqiperise? Pse nuk ka asnje administrator me prejardhje nga Shqiperia?. Pse Dori edhe nje redaktori te vetem nga Shqiperia e bllokoi dhe ja hoqi titullin administrator, ndonese ky perdorues ka njohuri te thella dhe nje pervoje shumevjecare jo vetem administrative, por edhe enciklopedike. Ku jane faktet konkrete dhe jo shfaqesime te pa bazuara, cfare jane ato shpifje administratoresh me prejardhje jo nga Shqiperia me konto te shumefishta? Akuzat e bera prej ketyre redaktoreve jane thjesht per te rruajtur te drejten e mbikqyrjes se ketij projekti nga ky grup njerezish, pjese e te cilit eshte dhe i ashtuquajturi Dori (adnistraDori) gjoja nga Tirana, qe nuk eshte krenar se vjen prej andej. Uni 13 shtator 2006 08:15 (UTC)


 • Do ti pergjigje une Puntori pyetjeve tua::
 1. Sa i përket bllokimit tënd erdhi si pasojë e "dëshirës" tënde sepse ti fillove shkatrrimin e projektit me sharje e shum gjëra. Si stë vjen turp të e fyesh një njeri e pastaj do diskutim. Kush mendon që je ti? Gjeniu?
 :Pastaj ti je përdoruesi KarL , Shqiptari dhe Uni dhe menjëherë u kyçe me karl dhe rifillove të i postosh Breshkat me të qirë ndaj administruesve dhe fillove të shkatrërrosh edhe Wikibooks.
 :Ty të duket vetja gjeni e ne jemi cunga? Populli tek ne thot: Ngadal beg se ka hendek.
 1. Vlerësimi yt si i pa aft për të shkruar artikuj enciklopedik ndoshta mund të jet i vërtetë jo vetëm sipas jush por nga tëgjith (edhe pse une skam mendim te till), por që Dori nuk ka ngritur lavdërata në këtë drejtim e as që ka poshtëruar të tjerët. Ti e ke bërë këtë, ke humbur më shum kohë ne fyerje se sa në punë edhe pse nuk e nënçmoj punën që ke bërë. Ti je punëtor i mirë por një njeri i pa cipë që nuk respekton askend veç vetes tënde edhe pse ky është një projekt kolektiv.
 :Unë të garantoj ti fshija Dorit 10 artikuj vetëm arsyeto këtë akt dhe ai as edhe një reagim të vogël nuk do e bëj.- kjo e bën për tani adminitrues të paqt. Ti për një kategori që të kam fshirë edhe atë pa kurfar qëllimi ke arritur në këtë pozitë.
 1. Sa i përket postimeve enciklopedike edhe ti ja marr shum me kategorizime, ndarje dhe tema që nuk ke njohuri themelore por vetëm me të dëgjuar, por sjam kundër kësaj sepse ke punuar. Ska të keqe kjo, sa i përket mendimit tim sepse kur një temë është e hapur më leht e ka një që ka njohuri të e përpunojë dhe plotësojë.
 :Problemi është se ti për këso gjëra që ke bërë vetë akuzon të tjerët.
 1. Deklarata e tij se kombësia nuk është zgjedhje personale nuk nënkupton se ai nuk do të donte të ishte shqipëtarë, mos manipulo sepse nuk është mire.
 :Meqë je aq i përpik po të pyes ty: Ti vet zgjodhe të ishe shqipëtarë apo linde i tillë?
 :Apo ti zgjodhe të lindësh në Shqipëri e jo në Maqedoni?
 1. Sa i përket Burokratisë mendoj se puna e bën të veten edhe ti do të bëheje burokrat nëse do të punoje dhe do të ishe korrekt, pa fyerje dhe nënçmime.
 1. Ti po i ndan administruesit, ke tendenca lokalizimi, po të bëhesh ti burokrat do e bëje :Wikipedia Shqipëria - e jo në gjuhën shqipe (sepse ti vet ke deklaruar se vetëm ti jë shqipëtar këtu, duke mos llogaritur përodruesin Shqiptari, që je ti).
 :Lokalizimi është kundër këtij projekti, dhe unë jam kundër sepse ndjehem 100% shqiptar, pa asnjë njoll.
 1. Sa i përket administruesve, ti kishe rastin të punoje dhe të e Tiranizoje vikipedian (kërkoj ndjesë nga Tiranasit se skam gjë kundër tyre e as kundër asnjë provincë e vendi shqipëtarë). Ti me punë do arrije të e pasuroje Wikipedian me materiale të mira, se ne spo dimë dhe më pas të na mësoje qetë dhe më pas me besimin që do të fitoje do ta kishim larguar dorin me vota kundër dhe ti do bëheje burokrat, por me fyerje populli thot: Kërkon brirë e mbetet pa veshë.

(Puntori 13 shtator 2006 08:40 (UTC))

 • A nuk ishe ti i pari qe e filloi grindjen kur shuajte redaktimin e uni te shqiptarit apo ku di une se per cilin e ke fjalen.
 • A nuk ishe ti ai qe e bllokoi i pari unin para se ai te bllokonte ty?
 • A nuk je ti ai qe fut gjithe keto mosmarreveshje midis autoreve me pretendimin se je me i ditur (kujto konflikte te ndryshme si pshm informmatika, islamizmi, kategorite e shume te tjera?
 • Po e drejta ime qe te mbroj shqiptaret nga Shqiperia eshte e drejte dhe ti nuk ma heq dot.
 • Sepse kjo Wikipedia nuk mund dhe as qe mund te drejtohet vetem nga administratore shqiptare me prejardhe jo nga Shqiperia. Sepse ata dine shume gjera qe te tjeret nuk mund ti dine se duhet te kene studjuar ne universitetet e Shqiperise. Kush eshte ndonjeri prej tyre ketu? Ma thuaj me fakte.
 • Por edhe nqs. te tjeret ty te dergojne foto me qirje ato nuk do te thone se duan te qijne me verte t, ato jane thjesht sa per te thene qe nuk je ne vije te drejte dhe po abuzon me postin qe sapo e more.
 • Konfliktet apo luftrat me fjale qe keni midis jush i keni provokuar vete dhe nuk po doni ti zbusni se jeni kokeforte dhe nuk beni tolerime.
 • Mesohuni te jeni shoqeror dhe jo nxites te zenkave te padobishme per asnje njeri normal.
 • Mos e mohoni prejardhjen tuaj (nuk e kam me ty o puntor), se nuk e fshuhni dot. Ato njerzit ei kane te shkruara ne balle. Te gjithe jemi shqiptare dhe keshtu duhet te mbetemi...

Përgjigje:: 1. Jo nuk isha i pari që filloi grindjen. I thash përdoruesit Uni: Hape një kërkesë në Wikipedia:Kuvendi dhe kërko largimin tim si administrues, ai e fshehi ketë shenim dhe filloi grindjet.

2.Bllokimi erdhi pas shum sharjesh dhe ai e kthei me 8 bllokime tjera dhe vazhdoi me administruesit tjer sharjet.

3.Asnjëher nuk kam pasur mosmarveshje përveç me TY që je UNI me Shqipratin dhe KarL që i përdor TI.

4.Edhe une i mbroj shqipëtarët nga shqiperia por nuk i shaj të tjerët, kurse ti i shanë.(më lart nuk thua që je UNI tash e pranon me këtë pyetje, dhe kjo menyra për t'u fshehur të bën manipulues dhe jo njeri të ndershëm).

5.Une kam studjuar shqip dhe më kan ligjëruar akademik nga Shqipëria si Sotiraq Dhamo (kryetar i shoqatës së kontabilistëve të Shqipërisë) etj.

6.Foto të tilla tregojnë se je i pa pjekur për të punuar në bashkësi dhe kur ti don të e qish qoft edhe simbolikisht ndokend atëhere do të jesh i qir. Pranoje tash këtë gjendje që vet e reproduktove.

7.Ti je Uni e pranove më sipër, ti nuk ke konflikt vetëm me mua sepse po të ishte ashtu nukt të do ishte asgje dhe une do ta pësoja largimin e jo ti.

8.Mua me thua apo vetes sate sa i përket zënkave? Unë u zuna gati me tëgjith administruesit apo ti? Spot kuptoj.

9.Në asnjë moment nuk e kam mohuar prejardhjen time, e as luftën time për një shqipëri të madhe. (2001 Komuna e Likovës, Llojan , Vaksinc, Slupçan... )

10. Cdo herë që diskuton vendoje identin se kush je mos u fsheh sepse fshehja ta zvoglon burrërinë dhe krenarinë. (Puntori 13 shtator 2006 09:18 (UTC))


 • Qe fillove i pari ajo nuk ka diskutim dhe pike.
 • Qe mendon se te kane share ate e di ti se pse dhe cfare ke bere.
 • Ti nuk mund te shfaqesohesh me sharjet e te tjereve perderisa ato i shan edhe vete dhe i merr neper goje neper diskutime. E ca mendon ti se mund te presesh nga sharjet e tua? Mos do qe njerzit te heshtin?. Jo more puntor se njerzit nuk jane aq te humbur ashtu si mund te dukenm ty.
 • Me thuaj nje rast qe ti ke mbrojtur ndonje shqipar nga Shqiperia.
 • Mos u trego kaq i hapur, kjo te perket ty dhe vetem ty.
 • Te ofroj mbyllje te ketij diskutimi sa bajat aq dhe te bezdisshem.
 • Fshiji budallalliqet nga faqet se do qesin te tjeret ne internet

 1. Tek faqja e diskutimeve e Bet 0 thua se sje Uni dhe ketu e pranon, ska dert.
 2. Po une jam nga Maqedonia dhe ti ke thene se eshte kjo fyerje per Wikipedian dhe krenari eshte se ti je nga Shqiperia - lokalizim i thojn kesaj, ose vet dashuri - narcizem.
 3. Posto sharjet e mia, ose vendose lidhjen me link.
 4. Po une pse te mbroj? Nga kush? Mos i ka sulmuar ndokush? O njeri ne jemi shqipetar more, ku e ke mendjen ti a e din cka je duke bere? Don te na lokalizosh.
 5. Si mendon i hapur? Shpjegoje.
 6. Une te kam ofruar mbyllje ne fillim para se te shaheshe. Nese te kujtohet thash kerko te me hiqet privilegji dhe nese e shohin te arsyeshme letma hjekin. Pse e grise shenimin?
 7. Jo ore i mencur keto rrin keshtu. Le ti qesin. Puna ja vlem me shum se barra. Ti e bere kete tash pesoje. (edhe une qe u mora me ty po e pesoj, por po duroj).

P.S. Mos e fsheh identitein por paraqite ja keshtu: se kte une e kam postuar --> (Puntori 13 shtator 2006 09:40 (UTC))