Wikipedia:Artikuj të mirë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Artikuj të mirë

Ky yll tregon që një artikull ësht i mirë

Artikuj të mirë (shk. edhe AM) janë artikuj të cilët janë vlerësuar dhe përzgjedhur si nga më të mirët e Wikipediasgjuhën shqipe nga wikipedianët, bazuar mbi këto kritere. Këto artikuj përdoren nga redaktorët si shembuj për shkrimin e artikujve të tjerë. Për të kandiduar një artikull shiko këtë faqe, ai do të gjykohet sipas stilit, prozës, esaustivitetit dhe neutralitetit.

Në versionin desktop të Wikipedias, është vendosur një yll (Ky yll tregon që një artikull ësht i mirë në Wikipedia) në cepin e lartë të djathtë të një artikulli për të treguar që është një artikull i mirë në Wikipedia. Më tepër, në qoftë se artikulli ësht i mirë në gjuhët e tjera, ësht i vendosur një yll përbri emrin e gjuhës në shiritin anësor.


Silverwiki 2.png

Në këtë moment Wikipedia shqip përmban 23 artikuj të mirë (0.04%) nga gjithsej 77.469 artikuj.

Shkurtesa [+]
WP:AM

Faqe të dobishme:


Stampa të dobishme:


Shiko dhe këtë:

Gjithë artikujt të mirë prej teme

P Discobolus.png Art dhe KulturëP countries-vector.svg GjeografiP history.svg HistoriP philosophy.svg JetëshkrimP physics.svg Shkencë dhe Teknologji

Art dhe Kulturë

P Discobolus.png

Final Fantasy VIIIKonventa Evropiane për të Drejtat e NjeriutHistoria e arteve

Gjeografi

P countries-vector.svg

Flamuri i EvropësEvropaMongoliaMoskaFlamuri i KosovësUlqini

Histori

P history.svg

Historia e JaponisëHistoria e SkocisëLufta shqiptaro-veneciane (1447-1448)

Jetëshkrim

P philosophy.svg

Ernesto Che GuevaraHamurabiSali NivicaParashqevi QiriaziAnton ÇehoviCristiano RonaldoBallaban PashaRita Ora

Shkencë dhe Teknologji

P physics.svg

SaturniInformatika paraleleTesti i Turingut