Wikipedia:Faqja kryesore/A e dini se/2020/38

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jordan Henderson

... Jordan Henderson është kapiteni i parë i klubit Liverpool që e ka fituar garën FIFA Kupa e Botës për Klube. Ai luan si mesfushor në Premier Ligë për klubin Liverpool dhe ekipin kombëtar të Anglisë. Henderson ka bërë mbi 50 paraqitje për vendin e tij që nga debutimi i tij në vitin 2010. Ai është paraqitur në katër turne ndërkombëtarë me Anglinë, UEFA Kampionatet Evropiane 2012 dhe 2016 dhe FIFA Kupat e Botës 2014 dhe 2018.