Wikipedia:Fillimi (Regjistrimi)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

== Mergim Xhosha ==Lindi me 13 maj ne vitin 2002.Ai ne moshen 13 vjeqare filloi te luante per Shkollen e Futbollit Lushta. Ai atu nisi te luante si një lojtar i mirë i cili tashëm edhe nje lojtar shumë i mir i cili luan rolin e mbrojsit ne krahun e majt.Ai tashë eshtë nje talent per at rol te cilin e ka ai dhe ekipi i tyre tashëm kan fituar superligen per moshen U17 te cilet arriten (12) ndeshje (12) Fitore një pas një te cilet luajten loj me spektakel ashtu ne rolin e keti talenti munde te kalonte asnjë lojtar te ekpipt kundershtar te cilet ishin shum te fort por ky është një djalë Talent per këtë loj sportive te cilen ai e do shumë. Ai është nje lojtar i cili ka aftësi per ki kryer detyrat e rolit te tij ai tashëm ka suksese te mdhaja me ekpipin e tinaj që është Lushta ai me ekpin e tinaj jan shkuar qe tu luajn nne shumë vende jasht Kosoves ai është nje lojtar i Talentuar per këtë sport ai tashëm po vazhdon te luj ne Lusht te Mitrovices te cilet u Shpallen Kampion dhe tashëm është perfunduar liga dhe deri ne vitin tjeter nuk do të luajn ne Lig po kan Miqësore te cilet do ti luajnë ne muajët e ardhshumë kjo ishte historia e këtij Talenti te ardhshumë,ky talent premton shumë kur ta boj moshen te luaj per Kombtaren e Kosoves si Talenti