Wikipedia:Kujdestari i artikujve/Shtojca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kujdestari i artikujve

Kleiidi është bloger , aktor, fotomodel këngëtar i njohur. Emri i tij i vertete eshte Klejdi Prenga. Qe ne vogeli u zhvendos nga Mirdita ne qytetin e Fierit. Jeta e tij eshte endrra e cdo te riu te vendit tone. Jete mes Luksit, Parase, Makinave me pak fjale cdo gje qe shijohet nga jeta e nje moshatari te tik. Stili i tij i veshjes dallon nga rapperat e tjere pasi ka jetuar shume vite jashte Shqiperise. Shpenzon kohe dhe para duke u mare ne ate fushe dhe aktivitete te tjera te ndryshme. I kushton rendesi veshjes dhe gjithe detajeve te tjera. Nje nga vareset apo ora e tij kushton pothuajse ne cmimin e nje Mercedesi. I jep shume rendesi cdo gjeje e vogelsire qe ka te bej me te dhe kjo eshte arsyea qe ka dallim per pothuajse cdo fushe dhe cdo pike. Nisi karrieren ne moshen 15 vjecare. Si pothuajse cdo adoleshent tjeter e nisi me ligjet e rruges por me ndihmen e miqve te tij qe nuk u ndane dhe sot e kesaj dite. Talenti i tij bie ne sy dukshem dhe suksesi i tij po rritet dita dites. Ass Brasile Shtepia e startit te endrres se djaloshit te ri qe cau drejt ne tregun e muzikes shqipetare edhe asaj europiane. Ishte ajo shtepi e cila i dha rruge “Kleiidi”. Kleiidi bashkohet ne LABELIN Ass Brasile ne vitin 2016. Keshtu nuk kishte me pendese sepse kjo ishte endrra e tij. Ishte "Semafori jeshil" per Kleiidi qe vazhdoj rrugen pa kthim mbrapa. Mbeshtetja i erdhi pothuajse nga te gjithe. Ne rradhe te pare familja, shoqeria dhe besimi ne vetvete. Ne moshen 15 vjecare njihet me anetare te Ass Brasile dhe prej asaj kohe ai esht nje prej tyre dhe sot e kesaj dite nje Lider. Karriera nis me kenge me bashkpunime te ndrryshme: "Ela e Doida", "exicted", "Red & Black". "Dancing Alone". Tashme Kleiidi u ambientua me tregun shqiptar e ate europian dhe mori pelqimin e shume e shume njerezve. Te gjithe suksesin e ndau me familjen e shoqerine. Zoti i dha gjithcka dhe i mori mikun me te mire qe nuk ja tregoj asnjehere emrin e tij publik, ai ka bere disa pausa disa mujore por eshte edhe do te mbetet nje person me potencial shume te larte

Videoklipi i tij i pare "FREESTYLE" ne bashkpunim me Rapperin THEREALCUZG. Kenga korr sukses dhe kalon cdo parashikim.

Më datë 09 Janar 2021, Kleiidi publikon videoklipin "Dancing Alone", në bashkëpunim me therealcuzg.

Më datë 9 Dhjetor 2021, Kleiidi publikon videoklipin e trete dhe jo me pak te rendsishem "Dream" në bashkëpunim me therealcuzg.

Videoklipi rradhes eshte nje bashkpunim me Labelin "ASS Brasile" vjen me kengen qe degjuan me shume se 100.000 njerez "Exicted". Gjate kesaj periudhe Kleiidi me "furi" dhe papushim nuk ndalon punen e tij duke nxjerre ne treg Hite rradhe sic ishte bashkpunimi me DJ sp00py O "Paradise". bashkpunim me therealcuzg dhe dj sandri "xinxilushe", bashkpunim me therealcuzg , ass brasile "bololo". Pak pushim dhe vjen nje Hit rradhe Labeli ASS BRASILE sjell videoklipin e rradhes "elat brother".

[1]

  1. ^ https://www.teksteshqip.com/kleiidi/biografia