Wikipedia:Kuvendi/Arkivi 4

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vista-file-manager.png Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.

Vitet

Mund te krijoj tere artikujt e viteve deri tani nepermjet nje programi, formati qe kam perdorur per provat eshte:

{{Tabelamuajve}}

Mbi [[viti|vitin]] '''9'''.

==Ngjarje==

==Lindje==

==Vdekje==

 <!--Kategorizimi-->
[[Kategoria:Kalendari]]
[[Kategoria:Vite]]
[[Kategoria:9]]

 <!--nderwiki-->
[[de:9]]
[[en:9]]
[[es:9]]
[[fr:9]]
[[it:9]]
[[ja:9]]
[[nl:9]]
[[pl:9]]
[[pt:9]]
[[sv:9]]

Si mendoni, te vazhdoj deri tek 2005 (ato qe ekzistojne s'do te ndryshohen)? A keni propozime per formatin? Po qe se s'ka kundershtime po i bej me date 25 dhjetor. Per lidhjet nderwiki mora vetem me te medhajat se ato do kene me shume mundesi te jene plotesuar. Dori | Diskuto 2005 Dhjetor 24 18:40 (UTC)


Mua po më duket mirë. Programin për "bot" e povova por nuk di ta përdori.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 24 19:09 (UTC)
Amo, ende po mungojn disa vite, dhe jam tu mësu qysh me përdor robotin, amo koh nuk po kam. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 6 20:21 (UTC)
Një pyetje, a mundët roboti me ndryshu kategoriat në artikuj, d.m.th. 100 a 200 për shpejti? sepse jam tu punu me ni projekt këtu. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 6 20:21 (UTC)
Cilate vite mungojne? Kategorite mund te ndryshohen nepermjet robotit. Vendosi tek Wikipedia:Ri-kategorizime ato qe do te ndryshohen dhe do t'i bej si te kem kohe. Dori | Diskuto 2006 Janar 7 00:10 (UTC)
Shkekullit p.e.s. mungojn, si edhe 300 e 400 p.e.s., mendova deri 1000 p.e.s. sa për tash, tani tjerat pastaj, besoj se edhe vitat do të mbushën me informaciona ( edhe duhën, se ka dikush që don me dit çka ka ndodhur at vit ). --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 7 00:33 (UTC)
Shekujt do t'i shtoj, dhe vitet nga 400 p.e.s. - 2006 ekzistojne. Mendova se s'do kishte shume vite para 400 p.e.s. qe do te nevojiteshin, prandaj ato mund te krijohen kur te duhen. Dori | Diskuto 2006 Janar 7 03:18 (UTC)
Edhe me shkullit pajtona, deri 500 p.e.s., sepse Personalitete Legjendare etj... --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 7 03:38 (UTC)

propozim për figuren e ditës

1. Figura:Monedha 100 frangeshe prej ari (1928).jpg--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 25 19:20 (UTC)

Ku qe sa ditë e komë qitë e kurrkush nuk oshtë ka reagon. Kurse fotografia u ndryshu dy a tri herë. U bo gjith ai diskutim pa kurfar lidhje. Ose po e bëjmë me vendosë këtu ose po e lojim një vend tjeter ose po e ndryshojim fotografin qysh kena qefë (atëher ja nisni me diskutu).--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 19 03:56 (UTC)

Ndryshoja me 22, mendova me bo si te amerikant/anglezet: feautered picture ose e bojmi diskutim cila ne rend vine. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 19 04:01 (UTC)
Hajt, ti gjuje gurin e na masanej e gjojim ku oshtë ra. Cakto një flet edhe pregatiti rregullat e masanej i diskutojim ato rregulla që na doken që nuk bon kurqyshë.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 19 06:39 (UTC)
A me ta ble edhe ni shpi? Ti po ki interes me ndryshu, une jo. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 19 06:44 (UTC)
Ani ani. Kqyr qitu qitu--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 19 07:05 (UTC)

Bisedime te drejtperdrejta

Per ata qe s'e dine, ka dhoma bisedimi rreth Wikipedias, per me shume shikoni Wikipedia:Bisedoni. Tek #sq.wikipedia zakonisht jam vetem une. Dori | Diskuto 2006 Janar 7 05:40 (UTC)

Te kontribojm edhe ne Google Earth...pse Jo !

Megjithse shumica jeni te njohtuar se egziston edhe nje komunitet i fuqishëm në Google earth, ku tani per tani vjen menjehere pa Wikipedies se lire si site me i popullarizuar tani per tani në botë! Mirepo mungon ndoshta edhe pjesmarrja jon aty ku duhet, jo qe te nddjellim urrrejtje mes popujve por te mbjellim edhe ne ne kete kopshte trashegimsin e tonë si ppujt tjere, duke vepruar sa më me korrektësi dhe mençuri dije dhe kulturë duke i treguar botes se edhe ne egzistojm dhe meritojm atë àe na takon se eshte e jona... Pra i kisha lutur ata qe njohin anglishten te behen antare te ketije komunitetit ku edhe permes linçeve nga Vikipedia e lire do kemi mundesi te perhapim rrjetin tone edhe më gjërë ku do te kete edhe me teper internaut te interesuar per popullin shqiptare, vendin, gjuhen, kulturen si dhe vendet turistike ku do kemi mundesi permes ketij programi te famshem qe na mundeson google earth, te promovojm ne pika te shkurtera te interesuarve vendet me te bukura ne trojet shqiptare si dhe vendepikat e reja si dhe emertimet e vendeve tona ne shqipe, sidomos ne kosovë e vise tjera. Me siguri se edhe ju jeni pjesmarres ne kete komunitete por qe secili ka te drejt te ruaj identitetin e tije ashtu si i pelqen atijë.

Gezuar Viti i Ri 2006 ! Liridoni

Une per vete s'do te kontribuoja ne Google Earth sepse ai projekt nuk eshte i lire qofte nga licensa e perdorur qofte nga fakti qe eshte vetem per Windows. Dori | Diskuto 2006 Janar 15 17:23 (UTC)

Drejteshkrimi

Uikipedian, ju kisha lutur te keni me shume kujdes ne drejteshkrimin e se paku titujve te artikujve per shkak to probleme qe krijojne me hiperlidhje. Mesiguri keni ndegjuar qe www.gjuha-shqipe.com ka dale edhe me fjalorin softuerik (digjitalizim i atij te Akademise se Shkencave te Shqiperise prej vitit 1981). Korigjuesi per Word veq eshte ne disponimin tuaj. Poashtu, po verej qe ne faqen e ndryshimeve shumica e artikujve (sidomos emrat e vendeve) jane ne formen e pashquar -- ne jemi pajtuar per te kunderten.

Fair Use

A lejon te Wikipedia Shqip Fair Use Image, te Wikipedia e bullgariës e pash që janë te lejume, d.m.th. po i përdorshin fair use image. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 20 22:25 (UTC)

Ko.S.ystem.OV@, rregullat jane t'njejta per te gjitha gjuhet. Sherbyesit ndodhen ne Floride dhe projekti duhet t'u përmbahet ligjeve amerikane. Arianiti 2006 Janar 21 04:37 (UTC)
Po amo gjermani nuk lejon këtu me perdor, për qata veta. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 21 19:33 (UTC)
Fair use lejohet, por ama duhet me qene te kujdesshem sepse jo te gjitha perdorimet hyjne tek fair use. Une them me mire eshte mos me perdorur fair use, por ne qofte se do te perdoret, duhet treguar qarte se cili eshte burimi nga eshte marre vepra. Dori | Diskuto 2006 Janar 21 19:40 (UTC)
Aha, më mire ishte mos me i perdor, por informacionat me siguri që i kisha shkru, po ndasht, flm për info. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 22 11:22 (UTC)
Vallai dori po du me perdor disa foto, por janë fair use, me harru, a me i përdor, një pjesë po më habitë shum dori sepse jo te gjitha perdorimet hyjne tek fair use., nuk pe di cka me bo, me bo gabim, i demoj WP-S. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 24 14:55 (UTC)

Ibrahim Rugova

Hej a mos është keq me i shpreh ngushllime në emër tonin në librin përkujtimorë [1], mos po merret si rreklamë. po pres ndonjë këshillë prej juve.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 22 09:40 (UTC)

Hiqe. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 22 11:23 (UTC)
Shka mër me hekë? Unë kurgjo nuk kom qitë. Unë po ju vesë juve shka po menoni.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 22 12:17 (UTC)
A po don me ta mbush krejt forumin, bone qysh duhesh, nuk besoj qe kahet dikush. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 22 16:13 (UTC)
Jo. Nuk po elaboroj. Përdoruesi:Arianit
Për shka oshtë fjala. Une vetem pytaa mos është keq me i shpreh ngushllime në emër tonin në librin përkujtimorë [2]? E ju jeni ka folni pjes të bisedave nga diku tjeter. Opa, njoni nëpër fshisa tjetri nëpër lisa--Hipi Zhdripi 2006 Janar 22 21:55 (UTC)
Hiqe une i tham ka njëher, vergiss es, shqip harroje, ma perzite ti krejt, d.m.th. ne emri tondë po, amo jo në emrin te Wikipedia. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 23 16:48 (UTC)

Hapesire e re "Portal"

Ko.S.ystem.OV@ ka propzuar shtimin e hapesires Portal.

  • Se pari jane te gjithe dakord per ta bere kete kerkese tek zhvilluesit?
  • Se dyti, c'emer do te perdorim? Kini parasysh se po e zgjodhem do te jete e veshtire per ta kthyer (si puna e hapesires Category qe na ka ngelur e pa perkthyer se tani ka shume faqe qe e perdorin). Kuptohet qe kandidati i pare do te jete "Portal" por ndoshta ka ndonje emer shqip qe mund te tingelloje me mire.

Dori | Diskuto 2006 Janar 28 16:44 (UTC)

Propozim: për emër tjeter: Porta dhe për të caktuar njërin nga ne një përdorues si një llojë përgjegjësi për mbajtjen në jetë të asaj hapësire--Hipi Zhdripi 2006 Janar 28 16:50 (UTC)
Porta, nuk me pelqen dyqysh, portal ose portali me mire, shiko edhe Fair-Use, se nje fjali nuk pe kuptoj mir, sepse po du me i perdor fair-use image. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 28 19:02 (UTC)
Shka oshtë mër ajo "Fair-use".--Hipi Zhdripi 2006 Janar 28 19:25 (UTC)
Përdorimi i drejtë/Përdorimi ferë jane foto qe jane te lejuar dhe i kan rregullat e veta, qysh e di une. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 28 21:04 (UTC)

Mbi fjalorthin teknik

Disa fjalë këtu janë të gabuara si p.sh.:


Është -------------------- Duhet


Arnë (fj.p.fj) - Patch - Ndreqje

Ndoshta, njesoj jane, une s'kam ndonje preference per kete. Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 05:37 (UTC)

Harroje ? - Cancel - Fshij,heq,pezulloj,shfuqizoj,sh(ç)vlerësoj

C'te keqe ka harroje? Zgjedhjet e tjera s'me dukem me mire: fshij - cfare po fshin, ndryshimet s'jane bere, heq - po njesoj ato nuk jane vene dhe s'kane si te hiqen, pezulloj - nuk po pezullohen se nuk po ruhen gjekundi, shfuqizoj - s'kane qene ne fuqi, shvleresoj - mire qe s'po i jep vlere po s'ka lidhje me ruajtjen ne kutese apo "harrimin". Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 05:37 (UTC)

Fluturo ? - Float - Pluskoj;Lëviz lirshëm

Ndoshta, por pluskoj mua s'me tingellon mire, dhe leviz lirshem eshte shume e gjate. Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 05:37 (UTC)

Gris  ? - Delete - Fshij (me gomë)

Po e fshive me gome si mund ta kthesh mbrapsh (faqet e grisura mund te kthehen, "undelete")? Po e grise ke akoma copat dhe mund ta restaurosh. Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 05:37 (UTC)

Kryeradhë ? - Justify - Shfajsoj,përligj

Justify ketu ka kuptimin e vendosjes se tekstit ne fillim te rreshtit, pra ne krye te rradhes. Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 05:37 (UTC)

Kuti fluturuese - Hoverbox - Kuti pezull

Ndoshta. Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 05:37 (UTC)

Redaktoj ? - Edit - Botoj

Redaktim me duket me mire, ndonese s'ka shume kuptim kur eshte artikull i fillimit apo kur po shton, por keshtu eshte dhe ne gjuhet e tjera, prandaj e bera perkthim te drejtperdrejte. Edit eshte sinonim me faqet wiki prandaj them se duhet lene redaktim. Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 05:37 (UTC)

Yçkla ? (shqip?) - Bugs - Gabimthe, të meta te vockla

Shqip, por ndoshta krahinism :) por s'ka shume rendesi. Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 05:37 (UTC)

etj.

Me nderim ....!

Faleminderit per verejtjet. Do te ishte me mire te rregjistroheshit dhe te vazhdonim biseden. Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 05:37 (UTC)

Pasi që diskutimi po hy në detaje ai vazhdonë në Wikipedia diskutim:Fjalorthi përndryshe nuk do të lihet vend për temat tjera. Mund të na prezentoni këtu rezulltatet përfunimtare të diskutimit.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 16 15:13 (UTC)

Kërkimfalje

Shiko historikun e fletës [3]--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 14 20:02 (UTC)


Motori i Kerkimit etj.

  • Sa po shoh une motori nuk po i indekson faqet me te fundit. Ndoshta duhet te atkivizohet Google deri sa te rregullohet kjo sepse ka rrezik te perseriten gjerat.
  • Kategorite jami pajtuar te shkruhen te pashquara sepse ato kurre nuk jane te plota, apoedhejo :)?
  • Si mund ta lidhi direkt nje foto nga de.wiki te sq.wiki? --Arianiti 2006 Shkurt 5 05:17 (UTC)
Nuk eshte mundhshme me lidh figurat e tjera wiki, jashta eshte te commons, tani munden te githe wikipedia projekte me perdor, po shiko ner cilen licensim eshte, nese eshte nen PD, mundesh me perdor, kategoriat nuk eshte mir me kon shquar, po edhe ë ne fund po pengon, per google, yahoo etj.. duhet me bo nje faqe, qe eshte e mundhshme faqet edhe te google dhe yahoo me kerku, amo vetem ne sq.wikipedia, se tjeterqysh nuk del mire. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 5 11:43 (UTC)
Treguesi (Index-i) freskohet here pas here (jo rregullisht me sa mora vesh une) https://wikitech.leuksman.com/view/LuceneSearch. Sa per kategorite, duhet menduar se per cfare jane, ne pergjithesi do te jene shumes se ka me shume se nje dhe te pashquar se jane pambarim. Por kuptohet qe ka dhe nga ato qe jane me number fiks, per shembull nese do te kishte kategori per presidentet e Shqiperise gjate viteve 1990: "Presidentët e Shqipërisë gjatë viteve 1990". Nuk do te kete me shume apo me pak se ata jane vendosur dhe kategoria eshte e plote. Por ne qofte se do te ishte per presidentet e Shqiperise ne pergjithesi atehere duhet ne trajten e pashquar: "Presidentë të Shqipërisë". Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 08:20 (UTC)

Faqa Kryesore

Doja te sugjeroja

"Ndryshimet e fundit" ne vend te "Ndryshime se fundmi"

Eshte si "lajme se fundmi" edhe lajmet edhe ndryshimet s'kane fund, prandaj nuk jane ndryshimet. Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 05:27 (UTC)

Propozim

A do të ju dukej i arsyeshëm për ata që kan veshtërsi për shtypjen e këtyre shkronjave Ç,ç, Ë, ë, përkatesisht per dhënjen e kombinimeve përkatëse: "Ç=Alt 128", "ç=Alt 138", "Ë=Alt 0203","ë=Alt 137"

flm, ma ket letesue punen, se vetem nje e kam gjetur, dhe nuk e di, dicka palidhje doket me kon e mushme faqja kryesore, po kshyri cka mundem me bere. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 11 22:29 (UTC)
E ndryshova, besoj se tash pak si ndhime eshte ajo. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 11 23:35 (UTC)
S'ka nevoje per ato kombinime (te cilat me duket se punojne vetem nen Windows). Per ata qe s'i gjejne dot germat jane simbolet poshte kutise se redaktimit. Ko.S.ystem.OV@ kujdes ku e vendos 'h'-ne tek fjala ndihme :) Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 05:21 (UTC)
Mendova, se eshte me mire, m'fal, te ndhime/ndihme, i perdorit te dyat. Puna me portalin cka u bo me? --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 12 11:07 (UTC)
S'e mora vesh se me c'emer do ta bejme. Ta bej kerekesen per "Portal"? Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 17:08 (UTC)
Bone, Portal me lone, me doket dicka ma mire. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 13 16:47 (UTC)
U be. Dori | Diskuto 2006 Shkurt 16 06:09 (UTC)

Personat me më shumë konto

Duhet futur një pikë në Wikipedia:Vini Re! me të cilën ndalohet hapja e më shumë kontove të përdoruesve nga një personë (IP). Jam i bindur se anëtarët e vjetër të Wikipedias e kuptojnë këtë dhe i dinë mundësit teknike të vërtetimit të hapjes së kontos nga e njëjta IP. Për të tjeret ju mbetet të kenë kujdes përndryshe duhet bllokuar adresen IP dhe kontot e hapura. Nëse nuk keni gjë kundër do ta fusë ë rregullore edhe këtë pikë. --Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 14 20:12 (UTC)

Ky propozim është i mirë por lindin probleme me IP psh në rrjete të konvikteve studentore. Aty shpesh nga jashtë është vetëm një IP për të gjithë përdoruesit! tung —bet_0 2006 Shkurt 14 20:51 (UTC)
Une jam kunder ketij rregulli. AOL i perdor shume te njejtat IP per persona te ndryshem. S'do te ishte mire te denonim ata qe perdorin AOL (ndonese do ta meritonin meqe kane zgjedhur AOL :) Dori | Diskuto 2006 Shkurt 15 01:24 (UTC)
Nuk bënë të i jipet shansa secilit të provokoi përdoruesit nën masken e kritikës. Në këto raste nuk kemi të bëjmë me persona që nuk kanë njohuri me përdorimin e mjeteve të redaktimit por thjeshtë me provokime dhe ofendime. Edhe nëse ato nuk janë për secilin ofendime të pastra ato reflektohen në aktivitetin e përdoruesve dhe kanë ndikim në tërë projektin. Këto konto të perdoruesve janë të inkuadruar në diskusione me të njëjten temë apo kanë bërë kategorizimin e artikujve, ndërsa kontrbutet e tyre janë zero.
  1. Përdoruesi:Aofa1980 Contributions/Aofa1980
  2. Përdoruesi:Mig Contributions/Mig
  3. Përdoruesi:Konti Contributions/Konti

Përdoruesit e AOL-it mundë të rikyqen problem do të ishte IP-të e Univesiteteve.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 15 05:50 (UTC)

Une e kuptoj plotesisht propozimin e perdoruesit me emrin Dan (ose Hipi Zhdripi, Shpi.. etj. konto si keto), se keshtu do te shihnim fare qarte, se sa perdoruesa te regullt ne te vertete kemi. Eshte llogjike qe admninistratoreve ju nevojiten edhe konto te dyfishta (ose te trefishta) apo jo zoti Bet_0.(?) Nuk dua te zgjatem shume, por lereni keshtu sic eshte njehere, se nuk eshte se kemi shume vandalizma ketu, per te mos thene fare. Fakt eshte se po mbushen gati dy muaj dhe aktualisht ketu nuk gjendet as edhe nje administrator qe te jete prezent regullisht. Dhe cfare ka ndodhur? Ne te vertete asgje, perkundrazi puna ka ecur si gjithmone. Shihni disa nga Wikipediat e medhaja ku nuk mjaftojne as 200 administratore, qe te perballojne volumin e madh te punes. Pervec kesaj ka shume mjete ndihmese (tools) qe bejne te mundur konstatimin e shpejte te IP-se, puna eshte se cfare perfitojme nga bllokimi i IP-ve? Sigurisht asgje, vetem qe largojme (ndoshta pergjithmone) edhe ata te cilet ndoshta e kane vullnetin per te krijuar dicka. Mos harroni se Wikipedia i takon te gjitheve dhe asnje individi. Personalizimi i enciklopedise eshte teorikisht dhe praktikisht i pamundur, prandaj hapuni dhe behuni tolerante, qe njerzit ta ndjejne veten me te vertete se ndodhen brenda te Enciklopedia e Lirë, se shkruhet dhe me te medhaja ke faqja kryesore.
Me respekt Shqiptari nga Shqipëria Shqipëria Redaktuar me: 27 Korrik 2006 11:50 (UTC)

Viti -> Lindje, Vdekje, Film

dashte me pyjet qysh me lene kategoriat, po d.m.th. si te anglezt 1950 births ose 1900 films ose 2000 deaths, p.sh jane ketu, dashte me lene keshtu: Lindje 1950/Filma 1900 ose 1950 lindje/1900 filma, qysh po mendoni ju? --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 17 19:55 (UTC)

s'ka ashkush ide a? --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 18 23:33 (UTC)
Pse ti shkurtojme? Me mire Lindje në vitet 1950, Filma të viteve 1900, etj.
Dicka pak si gjan per nje kategori, dori. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 19 02:24 (UTC)
Bonja qysh ki qefë vetem mes harro se ma vonë bonë vaki qe vetë duhesh me i ndreq. Ha-ha --Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 19 03:50 (UTC)
Per qata e kame, mos me qiten vetes/dhe juve pune masandej, dhe hapni kategoriat e mos i leni kuq. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 19 04:04 (UTC)
Kallxomë ma afër se për çka e ke fjalën. (mas çdo të pestës ::::: me ja nisë me njo u konë mirë se po mushet fleta)--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 19 06:42 (UTC)
Per kategoriat, qysh me lene. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 19 06:53 (UTC)
A me ta ble edhe ni shpi? Ti po ki interes me ndryshu, une jo.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 19 07:03 (UTC)
HaHaHam, une nuk te thash me nis, mendoje. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 19 07:07 (UTC)
Ika, jam i lodhu. Qe ke mundësi pastro këtë fletë se është zgjatur shumë--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 19 07:10 (UTC)
A po done me que edhe ne hane? (joke) Me lene edhe pak, tani me arkivu. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 19 07:13 (UTC)
S'kini ide a? --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 25 22:09 (UTC)

Librat në Wikipedia

Po e vërej tash që secili mundohet ti bëj reklam librit të vet këtu në Wikipedia. Nuk e di si janë rregullat për këto raste. E kam fjalën për këto dy artikuj: Arti i kardiokirurgjisë dhe Kadri Mahmud Shametaj treçerek shekulli në këmbë. Ndoshta ka edhe të tjera. pres mendimin tuaj. tung—bet_0 2006 Shkurt 22 10:18 (UTC)

Nuk ka problem nese eshte artikull enciklopedik me pikepamje neutrale. Wikipedia ne anglisht ka qindra nga keto. Dori | Diskuto 2006 Shkurt 22 14:09 (UTC)
Problemi nuk eshte vet-reklamimi, por qe e kane shijen e reklames nuk eshte mire, nese vjen dikush pak i njohur e do me shkru dicka, nuk kam problem, por duhet me dite ato edhe qysh me shkru, @dori, nenshkrimin se ki mir, te dyat lidhen me faqen e diskutimit. Duhet me bo nje Guide qysh hec ketu. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 22 15:21 (UTC)
Ani atherë po ja heki stampën vini re. Por çfar kategorie duhet me u vendu atyre atherë. (Libra!?). tung --bet_0 2006 Shkurt 22 16:47 (UTC)
Category:Literaturë --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 22 17:04 (UTC)

kategoriat

cka eshte puna me ketu kategoriat? ato cka nuk jane kriju jane te kalter, ven se me qene te kuqe, pa qellim e shkrujta ni kategori gabim, dali qe eshte krijuar, amo aty shkruje qe nuk ka tekst, a eshte bug a cka? --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 25 22:08 (UTC)