Wikipedia:Projekti Harta/Kosova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Toplogjike[redakto tekstin burimor]

Politike[redakto tekstin burimor]

Kv-map.gif

Vendbanimet në Kosovë[redakto tekstin burimor]

vendbanimet në Kosovë
Vendbanimet në Kosovë=

Pozita gje. e Kosovës në ballkan[redakto tekstin burimor]

Pozita gje. e Kosovës në ballkan
Pozita gje. e Kosovës në ballkan=

Pozita gje. e Kosovës në Evropë[redakto tekstin burimor]

pozita e Kosovës në Evropë
Pozita gje. e Kosovës në Evropë=

Regjionet e Kosovës[redakto tekstin burimor]

Regjionet në Kosovë
Rozhaja, Pazari i Ri dhe Peja

Hidrografia e Kosovës[redakto tekstin burimor]

Hidrografia, ujëndarsit detar


Malet në Kosovë[redakto tekstin burimor]

Hajla
Vendbanimi Kokaj në Kosovë

Dardania verilindore[redakto tekstin burimor]

Dardania verilindore-viset e ekupuara nga Serbia

Sanxhaku i sotshëm