Wikipedia diskutim:Kujdestari i artikujve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Kujdestari i artikujve. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Eshtë bllokuar faqja për redaktim[Redakto nëpërmjet kodit]

Tekt i gabuar që për shkak të bllokimit nuk mund të përmirësohet.

Eshtë: Nga përvoja jonë ju rekomandjmë që para se të krijoni artikullin tuaj të parë të redaktoni disa faqe ekzistuese. Ne kujdesemi që artikujt e krijuar të jenë si ç'duhet ndaj, artikujt jo mirë të formatuar dhe pa referenca do të grisen...

Duhet: Nga përvoja jonë ju rekomandojmë që para se të krijoni artikullin tuaj të parë të redaktoni disa faqe ekzistuese. Ne kujdesemi që artikujt e krijuar të jenë siç duhet, prandaj artikujt e pa formatuar mirë dhe pa referenca do të grisen...

Pyetje: Ç'farë është shkaku i bllokimit? Babagjysh (diskutimet) 23 shkurt 2013 13:21 (CET)

Shumë faleminderit që i vë re gabimet drejtshkrimore. Faqen e kam bllokuar pasi eshte faqe e trafikut te larte dhe pre e vandalizmave. -- Euriditi  23 shkurt 2013 14:31 (CET)

ju lutem me ndihmoni me duhet tani kjo : Group work ; imagine that you are looking for an apartment for yourself . what things are going to important to you ? make a list of the five most important things


???? pls :(

Sidi Education[Redakto nëpërmjet kodit]

Sidi Education eshte themeluar ne 1998 nga Alket Veliu, Me pare ka funksionuar me emertimet "ILI" Centre si qender e gjuheve te huaja ne Fier, si pjese e "Keti" shpk (e cila ka si pjese te aktivitetit te vete edhe fushen farmaceutike). Ne 2005 eshte themeluar WFL International Bookshop Albania, e cila shume shpejt u pozicionua si lider i tregut Shqiptar ne oferten me tekste te gjuheve te huaja. Ne Dhjetor 2013, Kompanite e mesiperme u bashkuan ne nje te vetme duke krijuar Sidi Group, e cila ka 2 departamente Sidi Education dhe Sidi Pharma.

Sidi Education Ofron keto sherbime:

1. Distribucion të teksteve të gjuhëve të huaja

Sidi Education ka filluar aktivitetin në fushën e arsimit, profile gjuhët e huaja në vitin 1998.Ne jemi distributorë lokalë për Shqipërinë dhe Kosovën të botuesve të mirënjohur në botë si; Express Publishing, Macmillan, Cle-International, Edilingua, Langenscheidt, Eli Edizioni, Hachette etj. Kompania, për herë të parë ka miratuar në Shqipëri, tekste të gjuhëve të huaja nga botues të huaj nga Ministria e Arsimit dhe Sportit për shkollat shtetërore (KL 3-12) duke sjellë tekste bashkëkohore shumica në format dixhital. Sidi Education nuk ofron vetëm libra por edhe një partneritet të qëndrueshëm me mësuesit dhe shkollat i cili konsiston në trajnime të shpeshta të mësuesve, paisje falas me materialet e mësuesit, bazë materiale falas për shkollat.

2. Provimet ndërkombëtare

Sidi Education ka gjithashtu si objekt të punës organizimin e provimeve ‘Michigan Tests’, të ofruara nga CaMLA – Cambridge Michigan Language Assessment. Provimet e CaMLA janë të njohura nga MAS për të gjithë ata që janë duke ndjekur studimet Master dhe PHD, ku gjuha angleze është një kriter. CaMLA ofron edhe testime për të gjithe të interesuarit për studime në universitete të huaja si dhe pë rata që kanë nevojë për një certifikatë të njohjes së gjuhës angleze.

3. Kurse të gjuhëve të huaja

Sidi Education operon si rrjeti më i madh i qendrave të gjuhëve të huaja në shumë qytete të Shqipërisë. Qëndra e gjuhëve të huaja ofron kurse të përgjithshme në gjuhën angleze, italiane, gjermane dhe frënge.

Elementët si infrastruktura moderne, metodat interaktive të mësimdhënies, teknologjia dixhitale e implentuar, zbatimi i saktë i programeve, mësimdhënës të kualifikuar dhe me përvojë bëjnë që rrjeti i qëndrave Sidi Education të ofrojë një standart shumë të lartë në mësimin e gjuhëve të huaja.

4. Trajnime me kredite

Si pjesë e Sidi Group – Education është edhe ICTE – International Center for Training and Examination e cila ofron trajnime me kredite, miratuar nga MAS duke ofruar strandartet më të larta për kualifikimin e mësuesve me lektorë të huaj dhe vëndas.

Deget e Sidi Education i gjeni ne Tirane, Fier, Vlore, Elbasan, Prishtine, Permet, Kelcyre, Bilisht, Tepelene, Lac, Kukes.

Tdu (vjerrsh - poezi)[Redakto nëpërmjet kodit]

ti e din qe tdu po permas nuk tvi qysh ma ki bo ti mu un ta boj ma zi

ski me mujt mem largu deri diten qe dess se gjithmon ka met mungu PUTHJA jem nmengjess