Wikipedia diskutim:Si redaktohet një faqe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Si redaktohet një faqe. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Zorra e trashe-permbajtja e ushqimit nga zorra e holle kalon ne zorre te trashe.Ne vendin ku takohet zorra e trashe dhe zorra e holle gjendetzorra e verber.Ajo eshte ne forme shtojce dhe nuk ka funksion te vecante.Te shume njerez,ajo mund te infektohet e pastaj shpesh hiqet me operracion.Funksioni kryesor i zorres se trashe eshte te absordoje ujin,meqe permbajtja behet me e forte.Permbajtja(fecesi)nga zorra e trashe me levizjen valezore te muskujve te saj zbrazet jashte permes vrimes anale.Zbrazja eshte e rregulluar nga muskuli unazor i vrimes anale dhe i kontrolluar nga sistemi nervor.