William Henry Perkin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

William Henry Perkin lindi më 12 mars të viti 1838 në Londër dhe vdiq më 14 korrik të vitit 1907 në Sudbury. Ishte një kimist anglez. Nuvola apps edu science.svg Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.