William Walker

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

William Graham Walker (lindi me 1 qershor 1935 ne Kearny, New Jersey) është një ish-diplomat i shërbimit diplomatik te SHBA-ve (State Department) qe ka shërbye si ambasador ne El Salvador dhe si kryesues i misionit verifikues për Kosovën te OSBE (Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë).

Mirënjohjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]