Willie Porteous

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Willie Porteous
Të dhënat personale
Emri i plotëWilliam Porteous
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Hearts
Portsmouth
Falkirk
Ekipi kombëtar
1903Skocia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

William "Willie" Porteous ka qënë një ish futbollistë skocez i cili ka luajtur si sulmues.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Porteous ka luajtur futboll me klubet Hearts, Portsmouth dhe Falkirk, dhe zhvilloi një paraqitje me Skocinë në vitin 1903.[1] Ai fitoi Kupën e Skocisë me Hearts në vitin 1901.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Paul Smith (2013). Scotland Who's Who: International Players 1872–2013. Pitch Publishing. f. 239. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)