Xhamia Baitul Islam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia Baitul Islam

Baitul Islam (Shtëpia e Islamit) është xhami ahmedije në Vaughan në veri të Torontos, Kanadë. Është inauguruar më 17 tetor 1992 në presencën e Kalifit të pestë dhe shumë anëtarëve të parlamentit.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]