Xhamia e Haxhi Ymerit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia e Haxhi Ymerit
LlojiArkitekturore
VendndodhjaGjakovë, Kosovë
NdërtuarShek. XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës335

Xhamia e Haxhi Ymerit është një monument i trashëgimisë kulturore në Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]