Xhovani IV

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Gjoni IV
papa i 72 i Kishës Katolike
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Zgjedhja 24 dhjetor 640
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Fundi papatit 12 tetor 642
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Kardinalë të emëruar shiko kategorinë
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Paraardhësi papa Severini
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Pasardhësi papa Theodhori I
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Lindja Dalmacia, ?
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Vdekja 12 tetor 642
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Varrimi Bazilika e Shën Pjetrit

Papa Gjoni IV ( l. ?, Dalmacia - v. 12 tetor 642, ) ishte papa i 72 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 24 dhjetor 640 dhe deri më 12 tetor 642. Paraardhës i tij ishte papa Severini, ndërsa pasardhësi papa Theodhori I.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Severini
Papë
24 dhjetor 64012 tetor 642
Pasardhësi 
papa Theodhori I