Yūsei Matsui

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Yūsei Matsui (松井優征 Matsui Yūsei, lindi më 31 janar 1979) është artistë i mangave i njohur për mangën e tij Neuro: Supernatural Detective dhe Assassination Classroom. Ai ishte asistent i Yoshio Sawai, artistë i mangës Bobobo-bo Bo-bobo.

Punët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Titulli Viti
Neuro: Supernatural Detective 2005-2009
Assassination Classroom 2012-2016
'Rikon Choutei 2009
Tokyo Depato Sensou Taikenki 2011