Yasuhiro Hato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yasuhiro Hato
Të dhënat personale
Emri i plotëYasuhiro Hato
Data e lindjes (1976-05-04) 4 Maj, 1976 (45 vjeç)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–1998Yokohama Flügels
1999–2004Yokohama F. Marinos
2004–2005Kashiwa Reysol
2006–2009Omiya Ardija
2010–2011Yokohama F. Marinos
Ekipi kombëtar
2001–2002Japonia15(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yasuhiro Hato (lindur më 4 Maj 1976) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 10 0
2002 5 0
Gjithsej 15 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]