Ymer Jaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ymer Jaka (Tropojë, 24 tetor 1937 - Prishtinë, 18 tetor 2009) ka qenë arsimtar, përkthyes dhe gazetar i shquar në Kosovë.[1][2]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Mehmeti, Salih (13 dhjetor 2019). "Ymer Jaka – studiuesi e veprimtari që avancoi kulturën shqiptare". koha.net. Marrë më 26 shkurt 2021.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
  2. ^ "Ndërroi jetë prof. Ymer Jaka". botasot.info. 18 tetor 2009. Marrë më 26 shkurt 2021.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)