Yoichi Doi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoichi Doi
Yoichi Doi.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYoichi Doi
Data e lindjes (1973-07-25) 25 Korrik, 1973 (48 vjeç)
Vendi i lindjesKumamoto, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–1999Kashiwa Reysol
2000–2007FC Tokyo
2008–2012Tokyo Verdy
Ekipi kombëtar
2004–2005Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoichi Doi (lindur më 25 korrik 1973) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2004 2 0
2005 2 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]