York (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: York (kthjellim).


York
York, Ontario
—  qytet  —
Pamje nga York (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Toronto
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°41′23″V 79°28′41″P / 43.689829°V 79.478066°P / 43.689829; -79.478066 (York)Koordinatat: 43°41′23″V 79°28′41″P / 43.689829°V 79.478066°P / 43.689829; -79.478066 (York)
Lartësia 173 m (m.n.d)
Sipërfaqja 23,8 km2
Popullsia 150.255 banorë 2006
Dendësia 6.313,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 416 - 647
Vendndodhja
York is located in Kanadaja
York
York
York – harta_foto
www.mississauga.ca

York është një qytetToronto, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 23.8 km² dhe popullsi 150255 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario