Yoshiaki Sato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshiaki Sato
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshiaki Sato
Data e lindjes (1969-06-19) 19 Qershor, 1969 (51 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–1993Gamba Osaka
1994–1995Urawa Reds
1995–1996Kyoto Purple Sanga
Ekipi kombëtar
1994Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshiaki Sato (lindur më 19 Qershor 1969) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]