Yoshihiro Natsuka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshihiro Natsuka
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshihiro Natsuka
Data e lindjes (1969-10-07) 7 Tetor, 1969 (51 vjeç)
Vendi i lindjesFunabashi, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988–1998Bellmare Hiratsuka
1999–2001Consadole Sapporo
Ekipi kombëtar
1994–1995Japonia11(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshihiro Natsuka (lindur më 7 Tetor 1969) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 11 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 9 1
1995 2 0
Gjithsej 11 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]