Yoshinobu Ishii

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshinobu Ishii
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshinobu Ishii
Data e lindjes (1939-03-13) 13 Mars, 1939 (82 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1957–1967Toyo Industries
1968–1975Fujita Industries
Ekipi kombëtar
1962Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshinobu Ishii (lindur më 13 Mars 1939) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1962 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]