Jump to content

Yozo Aoki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Yozo Aoki
Të dhënat vetjake
Emri i plotëYozo Aoki
Datëlindja(1929-04-10)prill 10, 1929
VendlindjaJaponi
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Chiyoda Life
Karriera ndërkombëtare
1955Japonia1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Yozo Aoki (10 Prill 192923 Prill 2014) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1955 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]